RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
İki Lisans Programımız Daha Akreditasyon Belgesi Aldı
23 Mayıs 2023 Salı - Görüntülenme: 1406

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesinde iki program Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Akreditasyon Derneği (FEDEK) tarafından akredite edildi. 

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Gürcü Dili ve Edebiyatı ile İngiliz Dili Edebiyat Bölümleri 2022-2023 döneminde sundukları Öz Değerlendirme Raporları ve akabinde gerçekleştirilen saha ziyaretleri neticesinde FEDEK tarafından 5 yıl süre ile akredite edildi. Fen Edebiyat Fakültemizin 2019-2020 döneminde Biyoloji Bölümü, 2020-2021 döneminde de Fizik, Kimya Matematik, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümleri FEDEK tarafından akredite edilmişti. Böylece Fen Edebiyat Fakültemizin tüm bölümleri akreditasyon belgesi almış oldu.

Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından akreditasyon yetkisi alan ve ülkemizde Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültelerini akredite eden FEDEK; eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve topluma hizmet konularında belirli bir standartta hizmet veren ve kriterleri sağlayan bölümleri yoğun bir değerlendirme ve denetleme neticesinde başarılı bulunan programları akredite etmektedir.

 RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )