RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Diyanet İşleri Başkanı Öğrencilerimizle Buluştu
08 Aralık 2023 Cuma - Görüntülenme: 654

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın konuşmacı olarak katıldığı “İslam’ın Rehberliğinde Bilgiden Bilince” konulu gençlerle buluşma programı üniversitemizde gerçekleştirildi.

Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programda açılış konuşması yapan Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, geçtiğimiz ay üniversitemizde gerçekleştirilen “Gelecekte Aile” konulu uluslararası sempozyuma katkıları dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a teşekkür ederek, Diyanet İşleri Başkanlığı ile üniversitemiz arasındaki iş birliğinin önemine değindi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ise konuşmasına, istikbali emanet edebileceğimiz en önemli değerin gençlerimiz olduğunun altını çizerek başladı. Salonu dolduran gençlere seslenen Prof. Dr. Erbaş: “Çünkü sizler insanlığın geleceğisiniz, sadece ülkemizin değil. Türkiye Türkiye’den çok büyük, sadece sınırlarımız içerisindekiler değil, sınırlarımızın ötesindeki nice insanlar sizleri bekliyor.” dedi.

Bulunduğumuz her yerde inancımız ve değerlerimizi en güzel şekilde temsil etmemiz gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Erbaş, “Zaten ilmin amacı da budur. Almış olduğumuz eğitimler bizi daha merhametli hale getirmeli, daha adil hale getirmeli, daha şefkatli, daha muhabbet taşıyan bir gönüle sahip olmamızı gerçekleştirmeli. Bizler mademki ilim medeniyetinin mensuplarıyız, bunları hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamalıyız.” diye konuştu.

Etkinlik sonunda hediye takdimi gerçekleştirildi.

Programa, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Hilmi Karslı, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Dr. Hafiz Osman Şahin, Rize İl Müftüsü Naci Çakmakçı, il protokolü, üniversitemiz yöneticileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

 

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )