RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Sağlık Bakan Yardımcısı Üniversitemizde Konferans Verdi
21 Şubat 2024 Çarşamba - Görüntülenme: 555

Üniversitemiz tarafından, "Sağlığın Geleceğini Yönetmek" konulu konferans gerçekleştirildi. Konferansa konuşmacı olarak Sağlık Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Şuayıp Birinci katıldı.

Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen konferansta, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz selamlama konuşması yaptı.

Selamlama konuşmasının ardından, Sağlık Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Şuayıp Birinci "Sağlığın Geleceğini Yönetmek" başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Doç. Dr. Birinci, sağlık hizmetlerinin temel bileşenleri, sağlıkta dönüşüm, sağlık hizmet sunucuları, son yirmi yılda acil sağlık hizmetleri, dijitalleşme ve sağlık okuryazarlığı, geleceğin sağlık trendleri, tedavi hizmetlerinin geleceği, gelecekte hastaneler ve koruyucu sağlık hizmetleri, 2040 sağlık projeksiyonu konularını detaylı bir şekilde anlattı.

Ülkemizin sağlıkta çok ciddi mesafeler kat ettiğini ifade eden Doç. Dr. Birinci, sağlık altyapısında ciddi bir değişim yaşandığını, hastanelerin yatak sayısı, yoğun bakım ünitesi sayısı artışının yanında insan kaynağının da yetiştiğini belirtti.

Doç. Dr. Birinci, sağlık hizmetlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde sunulması için gereken adımları anlatarak sunumunu tamamladı.

Konferans, soru cevap kısmı ile sona erdi.

Programın sonunda, Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf Yılmaz tarafından Sağlık Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Şuayıp Birinci'ye plaket takdim edildi.

Programa, Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Rektörümüz Prof. Yusuf Yılmaz, Danıştay Üyesi İbrahim Er, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mete Avcı, Prof. Dr. Göktuğ Dalgıç, Üniversitemiz Genel Sekreteri Adnan Er, dekanlar, müdürler, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

RTEÜ BASIN

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )