RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Üniversitemizde “60. Kütüphane Haftası Kutlama Etkinlikleri” Gerçekleştirildi
27 Mart 2024 Çarşamba - Görüntülenme: 601

Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından 60. Kütüphane Haftası kapsamında kutlama etkinlikleri gerçekleştirildi.

Türk Dil Kurumu Kitap Satış Aracı iki gün boyunca, Üniversitemiz Merkez Kampüsü’nde öğrencilerimize ve personelimize indirimli fiyatları ile hizmet verdi.

Kütüphane Sosyal Alanı’nda “Kütüphanede İftar Tadında Sohbetler” etkinliği yapıldı. Etkinlikte, Fen Edebiyat Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Orhan Kemal Tavukçuoğlu “Yunus Emre Dönemi ve Eserleri” konulu, Doç. Dr. Eyüp Kul ise “Osmanlı’da Kitap ve Kütüphane” konulu sohbet gerçekleştirdi.

Merkez Kampüs Etkinlik Alanı’nda, “Kitabını Alan Gelsin” kitap okuma etkinliği, ney dinletisi, Bitki/Çiçek Tohumu dağıtımı ve “Geçmişten Günümüze Belgelerle Rize ve Karadeniz” konulu sergi yapıldı.

Kütüphanelerimiz ile öğrencilerimiz arasında sosyal bir bağ oluşturarak kitap, kütüphane ve okuma alışkanlığı üzerine farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen, “Kütüphaneden Yansımalar” konulu fotoğraf yarışması ve "en çok okuyanlar" okuma yarışması sonucunda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. Öğrencilere ödülleri, Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Göktuğ Dalgıç, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Nebi Gümüş, Toplumsal Katkı ve Sürdürülebilirlik Koordinatörü Doç. Dr. Ayten Yılmaz Yavuz, Kurumsal İletişim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Gökçe Arifoğlu ile Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Nagihan Kaynak tarafından verildi.

Üniversitemiz Toplumsal Katkı ve Sürdürülebilirlik Koordinatörlüğünün sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Fener Cami Anaokulu öğrencileri, “Sevimli Çerçeveler” etkinliği ile Üniversitemiz Merkez Kampüsü ve kütüphaneyi gezdi.

KURUMSAL İLETİŞİM KOORDİNATÖRLÜĞÜ

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )