RTE

Alanında Uzman, Nitelikli Akademik Kadromuz Gücüne Güç Katıyor...
Rektör

Prof. Dr. Yusuf YILMAZ

1978 yılında Rize'de doğdu. 1996 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini kazandı. 2002 yılında 'Tıp Doktoru' unvanını aldı. 2002'de Tıpta Uzmanlık sınavını kazanarak Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesine girdi. 2007 yılında 'İç Hastalıkları Uzmanı' unvanını alan Yılmaz, 2008 yılında kazandığı yan dal sınavı ile Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı'nda yan dal uzmanlık eğitimine başladı. 2011 yılında 'Gastroenteroloji Uzmanı' oldu.

Aynı yıl 'Doçentlik' sınavını başarı ile veren Yusuf Yılmaz, 2012 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesine 'Öğretim Üyesi' olarak atandı.

Webometrics 2006 verilerine göre Dr. Yusuf Yılmaz, Türkiye'deki bilim insanları, sadece tıp alanında değil bütün bilim insanları arasında, 223. sıraya yerleşme başarısını genç bir akademisyen olarak aldı.

2017 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesine atanan en genç ‘Profesör’ olan Yılmaz, 2018 yılında dünyada 'Tıp Bilimine Yön Veren 100 Türk' arasına girdi.

Standford Üniversitesi tarafından 2020 yılında yapılan araştırmaya göre, Türkiye Cumhuriyeti üniversitelerinden 195 Türk bilim insanının yer aldığı dünyadaki en iyi bilim insanları listesine giren Yusuf Yılmaz, aynı zamanda klinik tıp alanında bu listede yer alabilen 28 bilim insanı arasında iken, kendi bilim dalı olan Gastroenteroloji de ise Türkiye’den yer alan tek isim olma başarısını gösterdi.

Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ne 8 Temmuz 2022 tarihinde Rektör olarak atandı.

Twitter'da paylaş ( 0 )
Facebook'ta paylaş ( 0 )